Isadustest

From 164.00

DNA testi kohta

DNA isadustest põhineb asjaolul, et iga inimene pärib poole oma DNA-st (kromosoomidest) emalt ja poole isalt.
Selleks, et teha kindlaks, kas mees on lapse bioloogiline isa, on vaja võrrelda potentsiaalse isa ja lapse DNA materjali, et kinnitada või välistada nende isikute bioloogiline seos. Soovitatav on lisada ka ema DNA profiil, seda eriti juhul, kui tehakse ametlikult kinnitatud DNA test.
Standardprooviks on põse limaskesta proov (süljeproov), mis on kahjutu ja valutu protseduur.
Iga inimese DNA profiil (STR-genotüüp) on peaaegu unikaalne, kuna tõenäosus, et kahel omavahel mitteseotud mehel on identsed DNA profiilid, on praktiliselt võimatu.
EasyDNA pakutav DNA isadustest on äärmiselt täpne, kuna see võrdleb kokkulangemisi 21 või 30 DNA lookuse vahel. Kasutame Baltikumi populatsiooni geene, s.o. st. alleelide, sageduste andmebaasi, mis muudab testi veelgi täpsemaks. Kui mõni osaleja on erinevat etnilist päritolu, kasutame vastavat andmebaasi, vältides sel viisil ebatäpsete tulemuste võimalust.
Kõik isadustestid tehakse EasyDNA ISO 17025 akrediteeritud laborites, kus aastas tehakse üle 250 000 DNA testi. Seega võite olla kindel, et teie DNA isadustest tehakse kõige rangemate kvaliteedistandardite kohaselt.

Tulemuste tõlgendamine
• Positiivne, see tähendab kinnitus, kui kõigis testitud DNA lookustes ühtib lapse tulemus võimaliku isa tulemusega ja teine ühtib isa tulemusega, kui testitakse kolme isikut). Positiivse testitulemuse statistiline tõenäosus on väga kõrge (tavaliselt 99,99% või rohkem).
• Negatiivne, tähendab välistus, kui lapse DNA profiilis vähemalt kahes või rohkemas DNA lookuses ei ühti testitava mehe tulemusega. Sel juhul määratakse 100% täpsusega, et kõnealune mees EI OLE lapse bioloogiline isa.

Korduma kippuvad küsimused

1. Kui vana peab laps olema, et teda võib testida?
Isadusteste võib teha igas vanuses lapsele, ka vastsündinud lapsele. Kuna võetakse ainult süljeproov, pole see lapsele valus ega ohtlik.
2. Milliseid proove on vaja?
Tänapäeval piisab DNA testi tegemiseks paarisajast suu epiteelirakust, seega on EasyDNA laboris standardseks DNA prooviks süljeproov – suuepiteel, mis võetakse steriilse aplikaatori abil. Lisatasu eest saab kasutada ka teiste kudede proove – kõrvavaik, veri, närimiskumm, juurtega karvad, sigaretikonid jne. Mittestandardse proovi puhul soovitame eelnevalt ühendust võtta, kirjutades aadressil info@easydna.lt või tellida DNA test, kui DNA proovi tüüp on alternatiivne.
3. Kui kaua kulub testitulemuste kättesaamiseks?
Tulemused saate kätte 7–10 tööpäeva jooksul alates proovide laborisse saabumise päevast.
4. Mil viisil ma oma testi vastuse kätte saan?
Konfidentsiaalsuse tagamiseks saab klient tulemused kätte ainult enda valitud viisil: e-posti teel.

Alternatiivsed DNA proovid

Alternatiivne DNA proov sobib siis, kui ei ole võimalik testida standardset DNA proovi (põse sisemise epiteel). Sellise testi hind sõltub sellest, millise alternatiivse DNA allika te testi jaoks valite. (vt allolevat tabelit) Testi tegemise tähtaeg: 10-14 tööpäeva, alates proovi laborisse toimetamise päevast.

Märge: Teise isiku bioloogilise materjali uurimisel tuleb katsealust teavitada ja allkirjastada nõusoleku deklaratsioon ning koos alternatiivsete proovidega tuleb esitada koopia isikut tõendavast dokumendist (nt isikutunnistus, pass või juhiluba) kõigi katsealuste puhul, kelle DNA proov on alternatiivne proov. Selline alternatiivne DNA isadustest aitab vaid rahuldada uudishimu ja sellisel dokumendil ei ole mingit õiguslikku toimet.
Altpoolt leiate alternatiivsed DNA proovid, mida võib testida, kui standardne DNA proov (põse siseküljelt) pole saadaval. Alternatiivse DNA proovi testimise maksumus on täiendavalt 150 eurot iga katsealuse kohta, kelle alternatiivset DNA proovi kasutatakse.

Allpool on esitatud kõik alternatiivsed DNA proovid:

Allikas:KommentaaridPakendi kommentaaridEdu tõenäosus
VereplekidPaberile, püsivale paberile.Saatke paberkandjal ümbrikus90-95%
SpermanKülmutatud (spermapangast) või värske vati aplikaatoril (kuivatatud)Saatke paberkandjal ümbrikus90-95%
Vereplekid riietelSidemed, näoklapid, salvrätikud, salvrätikudSaatke paberkandjal ümbrikus60-90%
Diabeetilised testribadVaja on 5-6 kasutatud ribaSaatke paberkandjal ümbrikus60-90%
Spermaplekid riietelPindala peab olema kangale märgitud; sealhulgas sidemed, võrgud, lapid või mähkmedSaatke paberkandjal ümbrikus60-90%
KõrvavahaPuuvillane hari. (kõrvakork)Saatke paberkandjal ümbrikus60-90%
Razor (elektriline, ühekordselt kasutatav)Tervikliku tera või ühekordse pardli saatmiseks võib pardli sisu saata koos ümbrikusSaatke paberkandjal ümbrikus40-60%
NärimiskummiÄrge puudutage igemet kätega, kõige parem on suhkruvaba kummi.Saadetakse uuesti suletavas kilekotis40-60%
JuuksedKõige tähtsam on, et juuksejuur või sibul oleks olemas. 7-10 juuksekarva. Ärge puudutage kätegaSaadetakse uuesti suletavas kilekotis40-60%
Lahtine ümbrik, postmarkIgasugune lakkunud paber Edu oleneb ümbriku või märgi värskusestSaatke paberkandjal ümbrikus40-60%
KüüsiVaja on 5-10 värskelt lõigatudSaadetakse uuesti suletavas kilekotis60-90%
HambadPõõsad, kõplad, kihvadSaatke paberkandjal ümbrikusei ole ette nähtud
HambahariKuivatage 30-60 minutit.Saatke paberkandjal ümbrikus40-60%
Kasutatud salvrätikudNina eritis. Pange ümbrikusse.Saatke paberkandjal ümbrikus40-60%
Shopping Cart