JUHEND DNA PROOVIDE VÕTMISEKS

1. Proovikomplektis on mitu värvilist ümbrikku. Standardne komplekt on ette nähtud ainult kahe isiku proovide uuringuteks. Kui tellisite kolme inimese DNA testi, siis komplektist leiate täiendava ümbriku.

2. Igas ümbrikus on 2 steriilset vatitikku. Soovitatakse mitte süüa ega juua vähemalt pool tundi enne proovide võtmist.

3. SUURTE TÄHTEDEGA täitke komplektis olev vorm ja kirjutage andmed ümbrikutele, kus on vatitikud. Kontrollige, kas esitatud teave on korrektne.

4. Pärast vatitiku paberpakendist välja võtmist ärge puudutage selle vatiga kaetud otsa, sest need  on steriilsed. Igale uuritavale  isikule on ette nähtud 2 vatitikku.

5. Hõõruge vatiga kaetud vatitiku otsaga põse sisekülge, umbes keele kõrgusel. Tehke seda 10 sekundi jooksul. Pidage meeles, et vatitikk peab koguma põserakke, mitte sülge, selleks tuleb vatitikuga põse sisekülge hoolikalt hõõruda. Tehke seda iga isiku jaoks ette nähtud kõigi kahele vatitikuga.

6. Laske vatitikkudel peale proovide võtmist vähemalt 1 tund aega kuivada enne nende panemist ümbrikutesse. Vatiga kaetud vatitiku ots EI TOHI mitte millegagi kokku puutuda, neid EI TOHI PUUDUTADA isegi tema kuivamise kontrollimiseks.

7. Täida DNA proovi tagastamise vorm lingil https://tagastus.omniva.ee/e-poed/easydna-ee Pärast andmete sisestamist saate tagastuskoodi, mis algab tähega F……Asetage kogutud DNA-proov ja täidetud nõusolekuvorm ümbrikusse D14 ja valige “Varem registreeritud pakk”, sisestage saadud tagastuskood, mis algab sõnaga F…, valige paki suurus ja printige aadressikaart. Pange ümbrik Omniva postkontorisse.

MÄRKUS. Ebaõnnestumise korral, kui DNA proov on ebaõigesti võetud põse sisekülje epiteelilt ja proovi tegi tellija ise kodustes tingimustes, kui on vajalik korduv uuring, siis selle maksumus on 70€ iga uuritava isiku kohta, kellede uuringuid tuleb korrata. 

Shopping Cart